Korner taktik, por ja çfarë goli e anulon referi (Video)

Ilir Tërstena | Wednesday, October 23, 2013 | 0 Komente

Një ngjarje e rrallë ka ndodhur në futbollin skocez, në ndeshje ndërmjet Inverness dhe Partick Thistle. Skuadra vendëse vendos ta ekzekutojë kornerin në një mënyrë të çuditshme. Fillimisht, futbollisti Draper e prek topin në rivënie nga këndi dhe kjo automatikisht nënkupton se loja ka nisur, ndërsa bashkëlojtari i tij, Doran shkon te korneri dhe e nis vet lojën, që është plotësisht me të drejtë, ndërsa në aksionin e njëjtë shënohet edhe goli, por fatkeqësisht gjyqtarët, pasi konsultohen në mes vete, e anulojnë këtë gol, pa të drejt. Partick Thistle fituan ndeshjen 1-2. /Fish Media/

Category:

Ju pelqen artikulli shperndaje me shoke!

0 Komente

Shkruani Komentin Poshtë...