Real-Malaga, formacionet e mundshme

Ilir Tërstena | Saturday, October 19, 2013 | 0 Komente

Magjia e La Liga-s dhe e dy ekipeve më të mëdha në Spanjë: Real Madrid dhe Barcelona. Të parët që do të zbresin në fushën e lojës janë “Los Blancos”, të cilët do të tentojnë fitoren përballë Malagas në mënyrë që të shkojë në El Clasicon e javës së ardhshme jo me një diferencë shumë të madhe me Barcelonën. FORMACIONET E MUNDSHME: REAL MADRID (4-2-3-1): Lopez, Arbeloa, Pepe, S.Ramos, Marcelo, Illarramendi, Khedira, Bale, Isco, Ronaldo, Morata. Tr. C.Ancelotti MALAGA (4-4-2): Caballero, Gamez, S.Sanchez, Weligton, Antunes, Portillo, Camacho, Tissone, Darder, El Hamdadoui, Santa Cruz. Tr. B.Schuster 

Category:

Ju pelqen artikulli shperndaje me shoke!

0 Komente

Shkruani Komentin Poshtë...