Mascherano: Barca kritikohet padrejtësisht

Korab Ahmeti | Friday, November 08, 2013 | 0 Komente

Mbrojtësi i Barcelonës, Javier Mascherano, mendon se klubi katalanas po kritikohet pa të tregojnë këtë sezon.

“Ne jemi në krye të La Liga, ne kemi kaluar në 16-shen e Ligës së Kampionëve, ne kemi fituar Superkupën e Spanjës. Ne po bëjmë disa gjëra si duhet...”.
“Njerëzit duhet të zgjohen. Ne nuk po bëjmë gjithçka gabim, edhe pse jemi të vetëdijshëm se në disa sfera duhet të përmirësohemi”.
“Stili i kësaj skuadre vendoset nga lojtarë si Xavi, Iniesta, Fabragas dhe Busquets, të cilët kurrë nuk luajnë me topa të gjatë pasi ata nuk e dinë si ta bëjnë këtë dhe kurrë nuk e kanë provuar atë”.
“Pyetja është nëse ne duhet ta ndryshojmë veten ca, ashtu që skuadrat të mund të gjejnë zgjidhje tjera dhe të kërkojnë alternativa”, ka thënë Mascherano për Barca TV. /Telegrafi/

Category:

Ju pelqen artikulli shperndaje me shoke!

0 Komente

Shkruani Komentin Poshtë...