Real Madridi, klubi më i popullarizuar në Spanjë

Korab Ahmeti | Friday, November 08, 2013 | 0 Komente

Real Madridi është klubi me më së shumti fansa në Spanjë, ka bërë të ditur një studim i bërë nga Association of Research for Media Companies (AIMC). Pra, gjiganti madrilen ka më së shumti fansa në Spanjë, kurse Barcelona shet më së shumti fanella. Sipas AIMC, futbolli vazhdon të jetë sporti më popullor në këtë vend, kurse Real Madridi u zgjodh ekipi më i mbështetur nga 23.8% e njerëzve. Në pozitën e parë gjendet Barcelona me 18.2%, kurse Atlético de Madrid me 3.7%. Në pozitën e katërt gjendet Valencia (3.1%) dhe Athletic de Bilbao i pesti (2.7%). /Fish Media/ 

Category:

Ju pelqen artikulli shperndaje me shoke!

0 Komente

Shkruani Komentin Poshtë...