Moyes: Nuk pata nevojë për Ozilin

Korab Ahmeti | Saturday, November 09, 2013 | 0 Komente

Menaxheri i Manchester United, David Moyes, nuk ka tentuar të transferojë Mesut Ozilin, pasi siç thotë ai nuk ka pasur nevojë për të. Gjermani është besuar se ka pasur kontakte me Unitedin para se Arsenali ta transferonte atë në mënyrë sensacionale, por Moyes mohon të jetë mposhtur nga Topçinjtë ashtu sikurse nga gjysma e Evropës në gjahun për një top mesfushor. “Ne nuk kemi qenë as pranë blerjes së tij, por diçka ka pasur në të kaluarën”. “Ne nuk kemi nevojë për një lojtar të tillë. Unë nuk kam thënë se ka qenë interesim, thjesht ka qenë një ide”. “Ne kemi Rooneyn dhe kemi lojtarë tjerë që luajnë në të pozitë kështu që nuk është një lojtar që na duht. Ne kemi kërkuar lojtarë në pozicione tjera”, ka deklaruar Moyes. 

Category:

Ju pelqen artikulli shperndaje me shoke!

0 Komente

Shkruani Komentin Poshtë...