Hamburgu eliminon Cityn

dardanmiftari | Friday, April 17, 2009 | 0 Komente

Skuadra e Manchester Cityt nuk ka arritur të nxjerrë një rezultat, i cili së paku do të sillte vazhdimet në përballjen e të enjtes mbrëma kundër Hamburgut, pasi ka fituar vetëm me rezultatin prej 2-1.
Ndeshja e parë e zhvilluar në Gjermani kishte përfunduar me fitoren prej 3-1 të skuadrës së Hamburgut, e cila kualifikohet në gjysmëfinale me rezultat të përgjithshëm prej 4-3. Mysafirët kaluan të parët në epërsi me golin e Paolo Guerreros (12’), mirëpo pesë minuta më vonë ‘pasanikët’ barazuan nga pika e bardhë me anë të Elanos. Pesë minuta brenda pjesës së dytë (50’) vendasit krijuan avantazhin prej 2-1 me golin e shënuar nga Felipe Caicedos, mirëpo kjo ishte krejt çka arriti të bëjë skuadra nga Liga Premier. Në gjysmëfinale të Kupës UEFA, Hamburgu do të ndeshet me skuadrën tjetër gjermane Werder Bremen, e cila e ka eliminuar Udinesen.