Bayern fiton bindshëm

dardanmiftari | Saturday, November 27, 2010 | 0 Komente

Anatoliy Tymoschuk ka shënuar dy gola derisa Bayern Munich mposhti Eintracht Frankfurtin me rezultat 4-1.
Tymoshchuck hapi serinë e golave për Bayernin pas gjysmë ore, para se golashënuesi më i mirë i ligës, Theofanis Gekas, të barazojë me një gol me kokë tre minuta më vonë, për të shënuar kështu golin e 12-të në 14 ndeshje.
Thomas Mueller riktheu epërsinë pas gati një ore lojë (59’), ndërsa dy minuta më pas Mario Gomez qetësoi publikun në Allianz Aren. Dy minuta para fundit të ndeshjes Tymoschchuck shënoi edhe golin e tij të dytë për të vulosur fitoren.
Nga ndeshjet tjera, Bayern Leverkusen ka nxjerrë vetëm një pikë ndaj Hoffenhaim, duke barazuar 2-2. Hanoveri ka shënuar fitore 3-0 ndaj Freiburg. Derisa Hamburg ka lënë Stuttgartin në afërsi të fundit të tabelës duke e mposhtur me rezultat 4-2.
Schalke po ashtu ka mbetur afër fundit, pasi u turpërua nga Kaiserslautern që fitoi me rezultat 5-0 në fushë të vet.