Mbretërit nuk kanë të ndalur (VIDEO)

dardanmiftari | Saturday, January 28, 2012 | 0 Komente

Përkundër eliminimit nga Kupa e Mbretit, Real Madridi ka mbetur i paluhatshëm në La Liga, duke e regjistruar fitoren e radhës përballë Real Zaragozas.
Takimi i zhvilluar të shtunën mbrëma në Santiago Bernabeu përfundoi me rezultat 3-1 në favor të Los Blancos.

Mysafirët befasuan në minutën e 11-të duke kaluar në epërsi me anë të Lafitas, por ky rezultoi vetëm gol i nderit për Zaragozan.

Pas golit të pësuar, vendasit e morën komplet lojën në dorë, megjithatë vështirë gjenin hapësira për të shënuar. Vetëm në minutën e 32-të, ata e barazuan rezultatin.

Ishte superylli brazilian, Ricardo Kaka, i cili shënoi një gol në stilin e tij për t’i barazuar shifrat dhe për të vendosur rezultatin e pjesës së parë.

Në fillim të gjysmës së dytë (49’), Mesut Oezil e gjeti për mrekulli Cristiano Ronaldon, i cili nuk e pati të vështirë t’i kalonte vendasit në epërsi.

Për rezultatin përfundimtar u kujdes vet Oezil duke pranuar një top nga Kaka dhe duke shënuar golin e tretë për Los Merengues (56’).

Kjo fitore e ngrit Real Madridin në kuotën e 52 pikëve, tetë më shumë se Barcelona që ndeshjen e kësaj xhiroje e zhvillon përballë Villarrealit.