Klinsmann: Stramaccioni mund ta fitojë titullin

Edw | Friday, November 16, 2012 |


Trajneri i SHBA-ve, Jurgen Klinsmann, beson se Interi i trajnerit Andrea Stramaccioni ka potencialin për të udhëhequr ish-klubin e gjermanit drejt suksesit në fund të sezonës.

“Stramaccioni nuk është i famshëm sikur Trapattoni, Sacchi, Capello apo Ancelotti, por ai po krijon identitet për vete”.
“Ai mund ta fitojë Scudetton për shkak se një trajner që mund të fitojë 10 ndeshje radhazi është i mirë dhe ekipi po funksionon. Rezultatet do të vijnë falë relacioneve të klubit me lojtarët dhe kooperimit në skuadër”, ka thënë Klinsmann


Category:

Ju pelqen artikulli shperndaje me shoke!