Gjermania kundër Francës, rikthehet Klose

Lina's | Friday, February 01, 2013 |


Mario Klose, Mario Gomez dhe Sami Khedira rikthehen në kombëtaren gjermane, për miqësoren e “luksit” përballë Francës, në datën 6 shkurt.

Golashënuesi i Bajernit dhe mesfushori i Realit, të dy munguan në barazimin pa gola ndaj Holandës në nëntor 2012, për shkak të dëmtimeve, por rikthehen midis 23 lojtarëve të “Manschaft”-it pas rikuperimit të formës së tyre fizike.

Nga ana e tij, “Miro” rifiton besimin e trajnerit Low, pas paraqitjes së shkëlqyer me Lazion, gjatë këtij kampionati të Serisë A.

Grumbullimi i 34-vjeçarit do të jetë një mundësi për të për të barazuar rekordin e Gerd Muller. Klose ka realizuar 67 gola deri tani me Gjermaninë, një më pak se golashënuesi legjendar.

Nga grumbullimi i mëparshëm, mungon mbrojtësi Badstuber për dëmtin, mesfushori i Schalkes, Neustadter për zgjedhje teknike, ashtu si Hotlby i Tottenham.

Category:

Ju pelqen artikulli shperndaje me shoke!