Aguero, ndërhyrje brutale ndaj David Luizit (Video)

Lina's | Monday, April 15, 2013 |

Episod shumë i shëmtuar dje në gjysmëfinalen e FA Cup mes Manchester Cityt dhe Chelseat. Dhjetë minuta para fundit të ndeshjes, edhe pse ishte në avantazh 2:1, sulmuesi i ‘Citizens’, Sergio Aguero u bë protagonist i një ndërhyrjeje aspak sportive ndaj David Luiz.


Çuditërisht, ‘El Kun’ nuk u ndëshkua nga gjyqtari i ndeshjes, ndërsa City preu biletën për në finalen e Wembleyt, ku e pret Wigan Athletic. /Fish Media/

Category:

Ju pelqen artikulli shperndaje me shoke!