Benitez "se do" rekordin e Lampardit!

Lina's | Tuesday, April 16, 2013 |


Rafael Benitez nuk e ka inkuadruar për asnjë minutë në lojë mesfushorin anglez, Frank Lampard në ndeshjen ndaj Manchester Cityt. Arsyeja kryesore që Benitez e ka marrë këtë vendim, thuhet të jetë dëshira e Lampard për të shënuar gola.
Lampard duhet të shënoj edhe 3 gola për Chelsean për tu bërë golashënuesi më i mirë në histori të skuadrës. Madje thuhet se Lampard dëshiron që me çdo kusht të arrijë këtë rekord për të braktisur në fund të edicionit skuadrën e Chelseat.
Lampard spekulohet se ka arritur marrëveshje me LA Galaxy dhe se largimi i tij do të konfirmohet në fund të edicionit.
Mbetet të shihet nëse në ndeshjet e ardhshme Benitez a do ti jap shansin për rekord, apo Lampard duhet të qëndroj te Chelsea edhe për një edicion për të arritur rekordin./Indeksonline/ 

Category:

Ju pelqen artikulli shperndaje me shoke!