Dhunë dhe gjak në FA Cup (Video)

Ilir Tërstena | Sunday, April 14, 2013 |

Ndeshja gjysmëfinale e FA Cup mes Wigan dhe Milwall u fitua nga Wigan Athletic me rezultat 2:0. Kjo ndeshje është përshkuar me gjeste të dhunshme nga ana e tifozëve në stadium duke bërë që policia të ndërhynte duke shtuar dhunën në një farë mënyrë. Policia u konfrontua me tifozerinë duke përgjakur disa tifozë të Milwall.
Moment interesant u pa tek një tifoz i cili u zu duke vjedhur kapelën e një polici. /Fish Media/

Category:

Ju pelqen artikulli shperndaje me shoke!