Dortmundi "Copy-Paste" Milanit

Ilir Tërstena | Wednesday, April 10, 2013 |


Borusia Dortmund mbrëmë u shfaqë para ndeshjes me Malagën me një koreografi fantastike në stadium. Tifozeria fantastike gjermane kishte përgatitur një jashtëtokësor gjigand në koreografinë e saj.
Fotoja bëri xhiron nëpër botë pasi që një gjë e tillë rrallë shihet në futboll. Por mediat italiane kanë përulur këtë koreografi duke thënë se ishte e kopjuar.
Milani kishte përgatitur diçka të njëjt më parë. Në foton më poshtë mund të shikoni ngjashmëritë dhe dallimet mes koreografisë./Indeksonline/ 

Category:

Ju pelqen artikulli shperndaje me shoke!