Bëhemi të famshëm në botë, me gjyqtarin që han fara FOTO

Ilir Tërstena | Wednesday, April 10, 2013 |


Bota sportive ka mësuar më shumë për futbollin kosovar. Një gjyqtar anësor që referoj në një ndeshje miqësore në Kosovë ka arritur në magazina të ndryshme sportive në botë.
Media, portale, forume, të ndryshme evropiane e botërore kanë postuar foton e një gjyqtari kosovar që në një ndeshje kryen punën e gjyqtarit anësor, ndërsa në të njëjtën kohë gjen kohë të hajë fara.
"Një bluzë të trash, flamurin nën sqetull dhe farat në dorë" shkruan një forum anglez për gjyqtarin kosovar.
"Gjyqtari në Kosovë, ësht vetë në out" shkruan një portal hungarez.
"Paramendoni si do të gjykoj një ofsajd ky gjyqtar" shkruan një forum spanjoll për gjyqtarin kosovar./Indeksonline/

Category:

Ju pelqen artikulli shperndaje me shoke!