Messi-Alves vs Eriksen-De Jong

Lina's | Friday, April 12, 2013 |


Na kujtohet shumë mirë zhonglimi spektakolar ndërmjet dy yjeve të Barcelonës, Lionel Messit dhe Dani Alves në prag të çerekfinales së parë në Champions League mes Paris Saint Germain dhe Barcelonës. Dy yjet katalonas për disa çaste nuk e lejuan topin të prekte në fushë pavarësisht distancës së madhe që kishin nga njëri-tjetri.
Por edhe dy talentet e Ajax Christian Eriksen, Siem De Jong dhe Kolbeinn Sigþórsson kanë bërë të njëjtën gjë, madje në mënyrë më të bukur dhe spektakolare.
Lojtarët e ekipit të famshëm holandez kanë dashur të tregojnë se në disa gjëra ka edhe më të mirë se Lionel Messi.

Category:

Ju pelqen artikulli shperndaje me shoke!