Ronaldo: Messi, më i mirë se Ronaldo

Ilir Tërstena | Wednesday, April 24, 2013 |


Luis Nazario da Lima, më i mirë i njohur si Ronaldo, një legjendë braziliane, ka folur për dyshen më të mirë në botë, Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo, duke deklaruar se përfaqësuesi argjentinas ndoshta është më i mirë nga të dy.
“Ata janë futbollistët më të mirë që kam parë ndonjëherë. Por, ndoshta Messi është paksa më i kompletuar, por të dy janë të mirë”, shtoi Ronaldo.
Messi ka realizuar 57 gola në të gjitha kompeticionet me Barcelonën këtë sezon, ndërsa Ronaldo ka shënuar 50 sosh, në të njëjtën periudhë. /Fish Media/

Category:

Ju pelqen artikulli shperndaje me shoke!