Higuain pritet si mbret nga tifozët e Napolit (Video)

Ismail Sinani | Wednesday, July 24, 2013 |

Gonzalo Higuan ka mbërritur në Itali para pak çastesh, përkatësisht në aeroportin e Romës, duke u pritur si mbret nga tifozët e Napolit, me të cilin do të nënshkruajë kontratë pasi t’i kalojë vizitat mjekësore.
Tifozët madje ia kanë kushtuar një këngë ‘El Pipitas’, i cili bëhet lojtari i tretë i Real Madridit që i bashkohet ekipit napolitan, pas Raul Albiolit dhe Jose Callejonit.
Ndërkohë, Napoli i ka siguruar shërbimet edhe të portierit të Liverpoolit, Pepe Reina. Nënkampioni italian ka bërë para pas shitjes së Edinson Cavanit në Napoli. /Fish Media/

Category:

Ju pelqen artikulli shperndaje me shoke!