Shqiptari merr Medaljen e Artë

Ilir Tërstena | Wednesday, April 10, 2013 |


Peshëngritësi shqiptar Daniel Godelli është shpallur Kampione Europe. Ai ka marrë medalje të artë në stilin e shtytjes për meshkujt, pesha 69 kilogramë.
Ndërkohë, ai ka mundur që të marrë edhe dy medalje të bronta, në stilin shkëputje dhe në dygarësh.
Këto janë tre medaljet e para të marra nga përfaqësuesja jonë, në Europianin e Peshëngritjes që po zhvillohet pikërisht në Tiranë.

Category:

Ju pelqen artikulli shperndaje me shoke!