10 gola e dy hettrika amatorëve të Tahitit! (Video)

Ismail Sinani | Friday, June 21, 2013 |

Spanja ka mposhtur shumë shumë keq, kombëtaren e Tahitit në ndeshjen e dytë të Kupës së Konfederatave me rezultat 10-0, duke u kualifikuar kështu në gjysmëfinale. Golin e parë e shënoi Torres, pastaj vazhduan golat me Silvas 31, Fernando Torresit 33, David Villas 39, David villa (49 dhe 64) e kompletoi hettrikun, edhe Torres që kompletoi hettrikun me dy gola tjerë (57 dhe 78). Mata realizoi në minutën e 66-të, kurse për rezultatin përfundimtar për të shkatërruar, 10-0 me golin e tij të dytë personal në këtë takim shënoi David Silva (89’).Kjo lojë do të hyjë edhe në historinë e futbollit, si një ndeshje mjaftë interesante, me 10 gola.

Category:

Ju pelqen artikulli shperndaje me shoke!