70 milion paund për 2 yje

Lina's | Friday, June 07, 2013 |

Wayne Rooney mbetet ëndrra e merkatos së verës për Arsenal. Sipas asaj që raporton “Daily Mail”, Shefi Ekzekutiv i “Topçinjëve” Ivan Gazidis i ka dhënë dritën jeshile Arsene Wenger për të nisur operacionin.
Arsenal i foron sulmuesit anglez 170 milionë sterlina në javë dhe një kontratë 5-vjeçare, ndërkohë që te Manchester United ku ka edhe dy vjet kontratë përfiton 250 mijë në javë.
Port dëshirat e Arsenal nuk përfundojnë këtu. Arsene Wenger kërkon në skuadër mesfushorin belg të Everton Marouane Fellaini, i cili kërkohet edhe nga shumë klube të tjera me emër në Premier League.
Për të dy yjet “Topçinjtë” e Londrës kanë gati 70 milionë sterlina për të shpenzuar.

Category:

Ju pelqen artikulli shperndaje me shoke!