Fitore e Spanjës, një supergol i Suarezit (Golat)

Ismail Sinani | Tuesday, June 18, 2013 |

Spanja harron humbjet në lojet e zhvilluar së fundi, ku sonte ka arritur të fitoj ndeshjen e parë në Kupën e Konfederatave ndaj Uruguajit me rezultat 2 me 1. Me një dominim të plotë qysh nga fillimi, ishte Fabregas me nje super goditje që nuk u realizu. Vjen Pedro në minutën e 20 dhe Soldado në minutën e 32 realizuan 2 golat e spanjollëve.Supergol i Luis Suarez nga gjuajtja e lirë në minutën e 88 të ndeshjes, nuk e shpëtoi kombetaren e tij nga humbja

Category:

Ju pelqen artikulli shperndaje me shoke!