Një raketë nga Pirlo, shumë e keqe për Meksikën (Golat)

Ismail Sinani | Tuesday, June 18, 2013 |

Italia ka shënuar fitore prej 2-1 në stadiumin Maracana përballë Meksikës, kjo ishte ndeshja e parë të fazës grupore në Kupën e Konfederatave. Ishte Pirlo, që me një goditje nga gjuajtja e lirë shënoi për 1me 0. Rezultatin barazoi ‘Chicharito’ Hernandez 34, ku skuadrat shkonin në pushim me barazim. Ishte super Mario Balotelli që pranoi topin nga Giaccherini dhe sjelli fitoren e Italisë.

Category:

Ju pelqen artikulli shperndaje me shoke!