Mourinho mirëpret Rooney te Chelsea

Ismail Sinani | Tuesday, June 11, 2013 |


Jose Mourinho ka ftuar Wayne Rooney te Chelsea. 27 vjeçari ka deklaruar se dëshiron të ndërrojë mjedisin, pas largimit të Sir Alex Ferguson. Nga kjo situatë dëshiron të përfitojë “Special One”, i cili ftoi sulmuesin anglez në Stamford Bridge, sipas tij, për të qenë i lumtur si vet portugezi. “Më pëlqen Rooney.

 Është në një moshë fantastike, është i pjekur, ka eksperiencë të madhe dhe është ende i ri. Do të vendos ai se çfarë dëshiron, se çfarë e bën të lumtur”, deklaroi Mourinho.

Category:

Ju pelqen artikulli shperndaje me shoke!