United: Këmbëngul për Lewandowski e Fabregas

Ismail Sinani | Tuesday, June 11, 2013 |


Manchester United kërkon të sigurojë shërbimet Robert Leeandowskit dhe Cesc Fabregas. Sipas “Daily Mail”, kampionët e Anglisë fillimisht kanë marrë konsensusin e dy futbollistëve në fjalë për të nisur tratativat me skuadrat respektive, Borussian e Dortmëundit dhe Barcelonn, që nëse u vjen oferta e duhur janë gati të nënshkruajnë marrëveshjen.Prestigjiozjagjermane “Bild” konfirmon se Borussia Dortmund po bën gjithçka për të rinovuar me sulmuesin polak, të cilit i ofron trefishim të rrogës, nga 1.5 në 4.5 milionë Euro në sezon. Tashmë mbetet për t’u parë se cila do të jetë zgjedhja e Lewandowskit.

Category:

Ju pelqen artikulli shperndaje me shoke!