Spanja – Tahitit, ka edhe më keq

Ismail Sinani | Friday, June 21, 2013 |

Spanja shkatërroi me rezultatin 10-0 kombëtaren modeste të Tahitit në ndeshjen e dytë të Kupës së Konfederatave, duke u kualifikuar në gjysmëfinale e kompeticionit.
Që para se të fillonte ndeshja, fituesi dihej ndërsa e vetmja gjë gjë diskutohej ishte rezultati. Efekti më pozitiv i ndeshjes për Spanjën është fakti që i riktheu në formë dy futbollistët që kohëve të fundit kishin rënë nga forma, Fernando Torres dhe David Villa.
Por cilat kanë qënë rezultatet më të thella në historinë e futbollit. Portali Albeu ju sjell 6 ndeshjet më të famshme në historinë e futbollit përsa i përket rezultateve më të thella që në fakt më shumë duken si ndeshje tenisi se sa futbolli.

Category:

Ju pelqen artikulli shperndaje me shoke!