95 mijë tifozë të Liverpoolit, më të ‘trentit’ në botë (Video)

Ismail Sinani | Thursday, July 25, 2013 |

Liverpooli sot e ka fituar miqësoren e radhës, kësaj here ka fituar ndaj Melbourne me rezultat 2-0. Në këtë ndeshje kanë shënuar Steven Gerrard dhe Iago Aspas. Por, kjo kishte pak rëndësi, pasi e veçanta e kësaj ndeshjeje ishte tifozeria e flaktë e Reds.
Në fakt, plot 95 mijë shikues të Liverpoolit ishin të pranishëm në stadiumin e Melbournit në Australi, duke e kënduar të gjithë njëzëri himnin e klubit “You’ll Never Walk Alone’, duke konfirmuar edhe një herë se cila është tifozeria ma e qartë në botë. /Fish Media/

Category:

Ju pelqen artikulli shperndaje me shoke!