Alarmohet Barca, po sulmohen yjet Neymar e Messi !

Lina's | Tuesday, August 27, 2013 |

Skuadra e Barcelonës eshte alarmuar, ku ka bërë një apel në futbollin spanjoll që të ruajnë Messin dhe Neymar nga lëndimet. 

Ky apel vije pas disa pamjeve pas ndeshjeve ku shihen provokimet e lojtarëve ndaj dy yjeve te Barcelonës. Messi ishte goditur nga Godin duke e lënduar në ndeshjen e kupës, ndërsa Neymar ishte provokuar dy herë në ndeshjen ndaj Malagës. 

“Shpresojmë se gjyqtarët dhe komisionerët të shohin më mirë ndërhyrjet që bëhen ndaj tyre. Të gjithë kanë obligim që të ruajnë më shumë yjet e futbollit spanjoll. 

Lëndimi i Messit i ka shqetësuar të gjithë, ndërsa Neymar u provokua pak minuta pas futjes në ndeshje” thuhet në apelin e Barcelonës.

Category:

Ju pelqen artikulli shperndaje me shoke!