Analizë: 7 lojtarët më të mirë belg në Premier League

Lina's | Sunday, August 25, 2013 |

Kombëtarja belge dita e ditës po zbulon yje të reja dhe po formon një 11-she, tejet, tejet të rrezikshme. 

Puna më e madhe e lojtarëve po kryhet në një nga ligat më atraktive në botë, Premier League. Tani ju sjelli 7 lojtarët më të mirë belgë në Premier League: 

 7. Marouane Fellaini [Everton] 

 6. Romelu Lukaku [Chelsea] 

 5. Thomas Vermaelen [Arsenal] 

 4. Jan Vertonghen [Tottenham] 

 3. Christian Benteke [Aston Villa] 

 2. Vincent Kompany [Manchester City] 

 1. Eden Hazard [Chelsea] ./veqsport.com

Category: ,

Ju pelqen artikulli shperndaje me shoke!