Gol fenomenal në stilin gërshërë (Video)

Lina's | Sunday, August 25, 2013 |

Në Argjentinë e quanin “El Pulpo”. Silvio Gonzalez, sulmuesi i Independiente Santa Fe, tregon klasin e tij duke shënuar një gol me të vërtetë të mrekullueshëm. 

Edhe pse shoku i tij i skuadrës nuk arrin të kontrollojë siç duhet një top brenda zonës kundërshtare, Gonzalez arrin të tregohet më i shpejtë se të tjerët dhe me një ‘gërshërë’ spektakolare mposht portierin e Patriotas Boyaca dhe i jep skuadrës së tj avantazhin e dyfishtë. 

Ndeshja, e vlefshme për Serie A kolumbiane përfundoi me rezultatin 2-1 në favor të Santa Fe. /Fish Media/ 

Category: ,

Ju pelqen artikulli shperndaje me shoke!