Ja kush janë futbollistët më të shpejtë në fushë

Lina's | Wednesday, August 21, 2013 |

Ka lojtarë që në pamje të parë të duken si atletë rekordmenë, shuëm të shpejtë dhe realisht ëshët fat ti kesh në skuadër, por duhet thënë dhe ana tjetër e medaljes së tyrë që gjithnjë është pozitive është ters ti kesh kundërshtarë.

Por, cilët janë lojtarët më të shpejtë që aktualisht vrapojnë në fushat e futbollit? 

Më i shpejti absolutisht është Luis Antonio Valencia, ekuadoriani i Manchester United, i aftë të vrapojë me shpejtësinë 35.1Km/h.

Vendi i dytë i takon uellsianit të Tottenham, Gareth Bale, që vrapon për 34.7Km/h. 

I treti është anglezi Aaron Lennon, po ashtu i Tottenham, që vrapon për 33.8Km/h. 

Vendi i katërt i takon portugezit të Real Madrid, Cristiano Ronaldo, që i lë prapa kundërshtarët duke vrapuar për 33.6Km/h. 

Në fund, është anglezi i Arsenalit, Theo Ëalcott, me 32.7 Km/h.

Category: ,

Ju pelqen artikulli shperndaje me shoke!