Majlinda kurorëzon fitoren me himnin tonë kombëtar (VIDEO)

Lina's | Wednesday, August 28, 2013 |

Pas suksesit të mbrëmshëm në finalen e Kampionatit Botëror të Xhudos, ku xhudistja nga Kosova, Majlinda Kelmendi mposhti brazilianen Erika Miranda, në momenti kur u stolis me medaljen e artë në sfond u lëshua himni jonë kombëtar ndërkohë që në kimonet e saj gjatë gjithë garave kishte të vendosur flamurin e Kosovës. 

Momenti kur momenti u ngrit në podium për të pranuar medaljen dhe filloi himni kombëtar ishte emocionues për të gjithë ne, ndërsa Majlindës iu mbushën sytë lotë kur e dëgjoi himnin e vendit të saj. /albeu.com/

Category: ,

Ju pelqen artikulli shperndaje me shoke!