Paraguaj, futbollisti karate me arbitrin (VIDEO)

Lina's | Tuesday, August 27, 2013 |

Ndërhyrja e mbrojtësit të Porvenir në minutën e 71 i kushtoi shumë një ndeshjeje mes të rinjsh në Paraguaj. Mbrojtësi e meritoi kartonin e kuq por shokët e tij janë të pakënaqur. 

Protestat e tyre arrijnë deri aty sa sulmojnë fizikisht arbitrin e ndeshjes, i cili detyrohet të nxjerrë edhe dy herë të tjera kartonin e kuq. 

Në këtë moment numri 11 i skuadrës humb toruan dhe godet në mënyrë shumë të dhunshme në fytyrë drejtuesin e garës. 

Gjakrat u qetësuan falë ndërhyrjes së forcave të rendit. /albeu.com/

Category: ,

Ju pelqen artikulli shperndaje me shoke!