Parashikim: Manchester United - Chelsea

Lina's | Sunday, August 25, 2013 |Vendi: Old Trafford- Manchester 
Koha: 26 gusht 2013 [e hënë], nga ora 21:00 
Takimi: Manchester United - Chelsea 
Gjyqtar kryesor: Martin Atkinson.  
Asistentët: P Kirkup, S Long.  
Gjyqtari i katërt : M Dean.   

Derbi kryesor i javës në Premier League zhvillohet nesër me fillim nga ora 21:00.   

Vetëm fitorja do jetë opsion për të dy skuadrat dhe pritet një super, super takim mes Moyes dhe Jose Mourinho.  

Të dy janë futur në këtë edicion me një qëllim, ta fitojnë titullin dhe nëse e duan atë duhet t'i fitojnë këto ndeshje të vështira.  

Skuadra e gatshme e United : Amos, De Gea, Lindegaard, Buttner, Evans, Evra, Fabio, Ferdinand, Jones, M Keane, Smalling, Varela, Vidic, Anderson, Carrick, Cleverley, Giggs, Januzaj, Kagawa, Nani, Valencia, Young, Bebe, Hernandez, Henriquez, W Keane, Macheda, Rooney, Van Persie, Welbeck, Zaha.  

Skuadra e gatshme e Chelsea : Blackman, Cech, Hilario, Schwarzer, Ake, Azpilicueta, Bertrand, Cahill, Cole, Ivanovic, Luiz, Terry, De Bruyne, Essien, Hazard, Lampard, Mata, McEachran, Mikel, Moses, Oscar, Ramires, Van Ginkel, Ba, Lukaku, Schurrle, Torres.  

Në pesë ndeshjet e fundit të tyre në Teatrin e Ëndërrave, Dijajt e Kuq kanë realizuar 3 fitore, kurse Chelsea 2.  

Ndërsa në pesë ndeshjet e fundit të tyre në Stamford Bridge , United ka fituar një ndeshje, ka pësuar dy humbje, kurse dy ndeshje janë mbyllur baraz.  

Në përballjet mes vete, Man.Utd ka marrë 55 kartona të verdhë dhe tre të kuq, kurse blut nga Londra, 64 të verdhë dhe tre të kuq.   

Pesë ndeshjet e fundit mes tyre:   
Man Utd. 0 - Chelsea FC 1  
Chelsea FC 1 - Man Utd. 0  
Man Utd. 2 - Chelsea FC 2  
Chelsea FC 5 - Man Utd. 4  
Chelsea FC 2 - Man Utd. 3   

Pesë ndeshjet e fundit të United :  
Swansea 1 - Man Utd. 4  
Wigan Athletic 2 - Man Utd. 0  
Man Utd. 1 - Sevilla 3  
AIK Solna 1 - Man Utd. 1  
Kitchee SC 2 - Man Utd. 5  

Pesë ndeshjet e fundit të Chelseat: :  
Chelsea FC 2 - Aston Villa 1  
Chelsea FC 2 - Hull 0
EPL Chelsea FC 2 - Roma 1
FR Real Madrid CF 3 - Chelsea FC 1  
AC Milan 0 - Chelsea FC 2  

Formacionete e mundshme:  

MANCHESTER UNITED :  
De Gea 
Jones, Ferdinand, Vidic, Evra 
Carrick, Cleverley Valencia, Rooney , Welbeck 
Van Persie  

CHELSEA :  
Cech 
Ivanovic, Cahill, Terry, A.Cole 
Lampard, Ramires 
Oscar, Mata, Hazard 
Torres  

Parashikimi i autorit: Man.Utd 2-1 Chelsea ./veqsport.com

Category:

Ju pelqen artikulli shperndaje me shoke!