Reagimet nga mediat dhe klubet e tjera pas fitores së FCB

Ilir Tërstena | Saturday, August 31, 2013 |

Normalisht se menjëherë kanë ardhur reagimet e para pas triumfit të Bayern në Superkupën Europiane. Daily Mail: Guardiola vazhdon ta mposhtë Mourinhon, derisa Lukaku humbë penaltinë deçizive për t'i dhënë triumf dramatik Bayernit. 

Goal: Bayern arrinë triumfin në Superkup Marca: Ndeshje e madhe, Pep me fat ndaj Mourinhos L'Equipe: Bayerni fiton shkaku i besimit ! 

Klubi i parë i cili uroi Bayernin ishte Barcelona, kurse lojtari i parë ishte Gerrard Pique. 

Duhet theksuar se tre lojtarët që vrapuan më së shumti në ndeshje janë: 1. Oscar 2. Lampard 3. Franck Ribery. /veqsport.com

Category:

Ju pelqen artikulli shperndaje me shoke!