Merkel e ka parë Schweinsteiger nudo

Ilir Tërstena | Thursday, September 26, 2013 | 0 Komente

E çuditshme, por e vërtetë. Sidomos kur konfirmimi vjen nga numri një i Federatës Gjermane të Futbollit, Wolfgang Nirsbah. Ky i fundit ka zbuluar se kancelarja gjermane, Angela Merkel, ka parë Bastian Schweinsteiger totalisht nudo. Si ndodhi kjo? Jua rrëfen Presidenti i DFB-së.

"Kur Kancelarja kishte për të vizituar djemtë tanë pas ndeshjes me Greqinë (gjermanët fituan 4-2), unë isha kujdesur në mënyrë rigoroze që t’i gjente të gjithë lojtarët e veshur. Por, njëri na shpëtoi. Nuk mund ta them emrin, sepse do të ishte turp i madh për Bastian Schweinsteiger", ka zbuluar Nirsbah me shaka.

Dhe të gjithë pyesnin me habi: pse kaq tifoze është Merkel?, Kancelarja gjermane është në moshë të konsiderueshme, por duket se është rikthyer pak në rininë e saj. /albeu.com/

Category:

Ju pelqen artikulli shperndaje me shoke!

0 Komente

Shkruani Komentin Poshtë...