Murray do operohet, mund të mungojë tërë sezonin

Ilir Tërstena | Tuesday, September 24, 2013 | 0 Komente

Andy Murray vështirë se do luaj përsëri këtë sezon pasi që do t'i nënshtrohet një operimi në shpinë javën e ardhshme.

Skocezi ishte ankuar që moti me problemet me shpinë gjatë vitit 2013, ndërsa tani nuk do të mund të shpëtojë operimit.

Murray kishte një vit të mirë tek sa fitoi trofeun e Wimbledon, kështu duke u bërë Brataniku i parë që fiton këtë trofe që nga viti 1936.

Ai do t'i nënshtrohet operimit në shpinë javën e ardhshme dhe vështirë se do shihet në turnet e tenisit këtë sezon./veqsport

Category:

Ju pelqen artikulli shperndaje me shoke!

0 Komente

Shkruani Komentin Poshtë...