Top 20-mesfushorët me pasimet më të mira në historinë e PL

Ilir Tërstena | Thursday, September 26, 2013 | 0 Komente

Tani ju sjellim, 10 mesfushorët të cilët kan pasimet më të mira në historinë e Premier Ligës..

Ja lista:
20. Juan Mata (Chelsea)
19. Santi Cazorla (Arsenal)
18. David Silva (Man. City)
17. John Barnes (Liverpool)
16. Jamie Redknapp (Liverpool & Tottenham)
15. Dennis Bergkamp (Arsenal)
14. Eric Cantona (Man. United)
13. Juan Sebastian Veron (Man. United)
12. Luka Modric (Tottenham)
11. Ryan Giggs (Man. United)
10. Mikel Arteta (Everton & Arsenal)
9. Michael Carrick (Man. United)
8. David Beckham (Man. United)
7. Tugay Kerimoglu (Blackburn Rovers)
6. Steven Gerrard (Liverpool)
5. Mesut Ozil (Arsenal)
4. Jan Molby (Liverpool)
3. Cesc Fabregas (Arsenal)

Nuk është surprizë që Fabregas gjendet në këtë listë. Ai ishte kreatori i lojës gjatë kohës kur luante tek Arsenal, dhe tani në sezonin e ri me Barcelonën ka 5 asiste në po aq ndeshje.

2. Xabi Alonso (Liverpool) Intelegjent, gjenial dhe i saktë. Këto janë tiparet që karakterizojnë Xabi Alonson gjatë kohës kur luante tek Liverpoolit para transferimit tek Real Madrid. Ish-mesfushori i The Reds krijonte mjaftë sulmue për ish-skuadrën e tij.

1. Paul Scholes (Manchester United)
Cdo fjalë është e tepërt për këtë lojtarë. I palodhshëm në fushë edhe pse kishte mjaftë në moshë. Ai u zbulua nga Sir Alex Ferguson dhe vazhdoi hapat e tij pikërisht tek skuadra e Djajve. Ai konsiderohet ndër mesfushorët më të mirë që ka pasur Premier Liga ndonjëherë./veqsport

Si mendoni ju të nderuar, a pajtoheni me këtë listë, cili lojtar duhet hequr e cili duhet shtuar. Shprehuni në hapsirën e komenteve.

Category:

Ju pelqen artikulli shperndaje me shoke!

0 Komente

Shkruani Komentin Poshtë...