Alexis: Neymar nuk ishte “Messi i maskuar”

Ilir Tërstena | Sunday, October 06, 2013 | 0 Komente

Sulmuesi i Barcelonës, Alexis Sanchez, ka lëvduar paraqitjen e Neymarit në fitoren prej 4-1 kundër Valladolidit.
Kiliani u kombinua mirë me brazilianin që luajti në pozitën e Lionel Messit dhe dy sulmuesit ishin të përfshirë në të katër golat e Blaugranëve (dy i shënoi Alexis, një Neymar e një Xavi).
“Neymari ishte i maskuar si Neymari, jo si Messi”.
“Na duhet më shumë angazhim kur Messi nuk është në fushë, sepse është shumë më lehtë kur ai është aty”, ka deklaruar 24-vjeçari për Gol TV. /Telegrafi/

Category:

Ju pelqen artikulli shperndaje me shoke!

0 Komente

Shkruani Komentin Poshtë...