Chelsea, presion liderëve

Ilir Tërstena | Sunday, October 06, 2013 | 0 Komente

Chelsea ka regjistruar fitoren e katërt në Ligën Premier në këtë edicion duke mposhtur Norwich Cityn me rezultat 3-1 në Carrow Road.
Me të filluar takimi (4’), Demba Ba ia lëshoi topin Oscarit që me një gjysmë vole realizoi golin e parë dhe ky ishte goli i vetëm në pjesën e parë.
Vendasit arritën ta barazojnë rezultatin me anë të Anthony Pilkington në gjysmën e dytë (68’) dhe u bënë ballë sulmeve të Bluve për një kohë të gjatë.
Megjithatë, Eden Hazard e riktheu avantazhin e mysafirëve (85’) dhe Willian e vendosi fitoren pak minuta pasi u inkuadrua në lojë (86’).
Chelsea është në pozitën e tretë në tabelë me dy pikë prapa liderit aktual, Liverpool. /Telegrafi/

Category:

Ju pelqen artikulli shperndaje me shoke!

0 Komente

Shkruani Komentin Poshtë...