Ja njerëzit më me influencë në botën e futbollit

Ilir Tërstena | Thursday, October 10, 2013 | 0 Komente

Një renditje absolutisht interesante ajo e publikuar nga tabloidi Bleacher Report, i cili ka veçuar 20 personazhe që konsideron se janë më me influencë në botën e futbollit. 

Në të janë përfshirë futbollistë, trajnerë, kryetarë dhe pronarë klubesh, ndërsa çuditërisht në listë mungon Cristiano Ronaldo, ndërsa Lionel Messi e gjen veten vetëm në pozitën e 14-të. 

Më poshtë mund ta shihni listën e plotë të njerëzve më të rëndësishëm të futbollit. /Fish Media/ 

Top 20 
1. Blatter 
2. Platini 
3. Richard Scudamore 
4. Familja mbretërore e Katarit 
5. Jorge Mendes 
6. Mino Raiola 
7. Dave Richards 
8. David Beckham 
9. Barney Francis 
10. Javier Tobas 
11. Issa Hayatou 
12. Kia Joorabchian 
13. Wolfgang Niersbach 
14. Leo Messi 
15. Al-Hussein 
16. Henry Winter 
17. Eugenio Figueredo 
18. Lennart Johansson 
19. Mario Balotelli 
20. Pini Zahavi

Category:

Ju pelqen artikulli shperndaje me shoke!

0 Komente

Shkruani Komentin Poshtë...