Januzaj, në mesin e talenteve më të mëdhenj në Evropë

Lina's | Tuesday, October 15, 2013 | 0 Komente

Adnan Januzaj është pjesë e një listë të publikuar nga e përditshmja italiane Corriere dello Sport, ku u përfshinë 40 talentët më të mëdhenj të futbollit evropian. Madje, në këtë fotografi ceket se 18 vjeçari që luan në Manchester United u takon dy vendeve: Belgjikës, aty ku është lindur dhe rritur, dhe Kosovës, pasi vjen nga ky vend. Aty gjendet edhe futbollisti tjetër kosovar me nënshtetësi kroate, Elvir Maloku, që luan në Hajduk Split. Në këtë grafikë mund t’i shihni 40 futbollistët e së ardhmes. /Fish Media/

Category:

Ju pelqen artikulli shperndaje me shoke!

0 Komente

Shkruani Komentin Poshtë...