Llorente startues ndaj Milanit?

Unknown | Friday, October 04, 2013 | 0 Komente

Menaxheri i Juventusit, Antonio Conte, raportohet se është duke menduar ta aktivizojë Fernando Llorenten nga fillimi në derbin e të dielës ndaj Milanit.

Taktiku do të jetë pa zgjidhjen e parë, Mirko Vucinic për sfidën që do të zhvillohet në Juventus Stadium, pasi malaziasi pësoi një lëndim në barazimin 2-2 ndaj Galatasarayt në mesjavë.

Fabio Quagliarella, i cili u inkuadrua në ndeshje dhe shënoi, u konsiderua si favorit për të filluar krahas Carlos Tevez këtë vikend.

Megjithatë, Tuttosport raporton se nënshkrimi i verës nga Atletico Bilbao mund të përfshihet në kombinim, duke marrë parasysh aftësitë e tij në ajër, të cilat janë të rëndësishme nga ndalimet.
Quagliarella ka shënuar tre gola në gjashtë ndeshje, derisa Llorente ka shënuar vetëm një herë në katër paraqitje. /Telegrafi/ 

Category:

Ju pelqen artikulli shperndaje me shoke!

0 Komente

Shkruani Komentin Poshtë...