Top 10 yjet që rrezikojnë mos të shkojnë në Botëror

Ilir Tërstena | Monday, October 14, 2013 | 0 Komente

marta do të jetë edhe dita që do të vendosë përfundimisht se cilat kombëtare do të shkojnë në Kupën e Botës “Brazil 2014″, cilat do të shkojnë në Play Off dhe cilat do ta ndjekin verën e ardhshme nga televizioni. Deri tani janë kualifikuar 14 ekipe, përfshirë edhe Brazilin si vend organizator, ndërsa pjesa tjetër do të mësohet pas dy ditësh, shkruan Albeu.com. Ribery Por, ekziston rreziku që disa prej yjeve të futbollit botëror t’i mungojnë eventit më të madh futbollistik. Franca, Suedia, Danimarka, Uruguai etj janë disa kombëtare që shpresojnë të shkojnë në Play Off në mënyrë që të presin atje biletën për në Brazil. Ribery, Ibrahimoviç, Cristiano Ronaldo. A do shkojnë në “Brazil 2014″?…/Fish Media/ 

Top 10 
Wayne Rooney – Angli 
Zlatan Ibrahimoviç – Suedi 
Cristiano Ronaldo – Portugali 
Franck Ribery – Francë 
Paul Pogba – Francë 
Karim Benzema – Francë 
Christian Eriksen – Danimarkë 
Raphael Varane – Francë 
Luis Suarez – Uruguai
Edinson Cavani – Uruguai

Category:

Ju pelqen artikulli shperndaje me shoke!

0 Komente

Shkruani Komentin Poshtë...