Wenger: Higuain, një tregim i përfunduar

Ilir Tërstena | Tuesday, October 01, 2013 | 0 Komente

Menaxheri i Arsenalit, Arsene Wenger, ishte ngurrues të flasë për garën e humbur ndaj Napolit rreth nënshkrimit të Gonzalo Higuain.

Arsenali ishte në garë për argjentinasin, por ky i fundit vendosi të shkojë te skuadra italiane. Topçinjtë më pas mbyllën afatin kalimtar me vetëm një transferim, ish-bashkëlojtarin e Higuain te Real Madridi, Mesut Ozil, që erdhi në Emirates për një shumë rekorde, rreth 50 milionë euro.

“Nuk është momenti më i mirë për të folur për transferimet sot. Ai ishte në treg siç e dini dhe disa klube ishin në garë për të”.

“Nuk mendoj se ka nevojë të flitet për të sërish”, ka thënë Wenger. /Telegrafi/ 

Category:

Ju pelqen artikulli shperndaje me shoke!

0 Komente

Shkruani Komentin Poshtë...