Wenger pranë rinovimit

Ilir Tërstena | Monday, October 07, 2013 | 0 Komente

Arsene Wenger është shumë pranë rinovimit të kontratës së tij me Arsenalin edhe për dy vite të tjera.

Francezi ka qenë në bisedime me klubin për muaj të tërë dhe tani pritet që të vihet e bardha mbi të zezën.
Francezi që momentalisht ka një kontratë prej 7.5 milionë funtesh në sezon pritet që të rinovojë deri në vitin 2016 me aspekte të ngjashme financiare.

Kontrata e re do të garantojë qëndrimin e Wengerit deri në vitin e tij të 20-të të tij te klubi londinez, që e bën atë edhe menaxherin që ka qëndruar më së shumti në Emirates dhe Highbury. /Telegrafi/

Category:

Ju pelqen artikulli shperndaje me shoke!

0 Komente

Shkruani Komentin Poshtë...