Bufon, ende më i miri në botë

Korab Ahmeti | Friday, November 08, 2013 | 0 Komente

Agjenti i Gigi Buffon mendon se numri 1 i Juventusit vazhdon të jetë portieri më i mirë në botë.

Buffon është kritikuar për paraqitjet e tij këtë sezon, por Silvano Martina mendon ndryshe për klientin e tij.
“Buffon ende është më i miri në botë dhe një gabim nuk mund t’i rrënojë kualitetet e tij”,
“Pepe Reina është një portier i rëndësishëm i cili është siguruar që Napolit të mos i mungojë Morgan De Sanctis, por unë mendoj se, me gjithë respektin, Buffon është superior ndaj çdokujt tjetër”, ka thënë Martina për Radio Crc. /Telegrafi/

Category:

Ju pelqen artikulli shperndaje me shoke!

0 Komente

Shkruani Komentin Poshtë...