Sevilla mposhtet nga Getafe, Villarreal fiton

dardanmiftari | Saturday, November 27, 2010 | 0 Komente

Andres Palop duke reaguar pas një goli të pranuar Sevilla nuk ka arritur ta ruajë avantazhin e pjesës së parë, duke u mposhtur me rezultat 3-1 në fushë të vet ndaj Getafes.
Vendasit kaluan në epërsi me anë të një goli të shënuar nga Federico Kanoute pas gjysmë ore lojë (31’), që ishte edhe goli i vetëm i pjesës së parë.
Pjesa e dytë megjithatë ishte në favor të ekipit mysafir, të cilët së pari arritën të barazojnë nga pika e bardhë me anë të Manu Moral (57’), para se Miku të shënojë golin e dytë për ekipin vendas për t’i dhënë edhe epërsinë.
Edhe pse Sevilla u mundua të rikthehet në lojë, dhe ishte afër të barazojë me anë të Diego Perotti në matuën e 64-të, ishin sërish lojtarët e Getafe që shënuan. Pedro Rios arriti të mposhtë portierin Andres Palop pas 77 minutash lojë, për të vulosur kështu fitoren e ekipit mysafir.
Disfata pengoi Sevillan të marrë pozitën e katërt të tabelës, duke mbetur kështu në të shtatin me 20 pikë.
Në ndeshjen tjetër të sotme, Villarreali ka shënuar fitore 3-0 në udhëtim te Zaragoza për të forcuar pozitën e tretë.