Prishtina merr pikë edhe në Mitrovicë

Ilir Tërstena | Sunday, November 18, 2012 |


Derbi i futbollit kosovar mes Trepçës 89 dhe Prishtinës ka përfunduar në barazim 1 me 1. Me këtë pikë Prishtina arrinë të mbajë distancën prej 4 pikës si lider dhe kampion vjeshtor.
Besa e ka shkatërruar Llamkosin duke e mposhtur me rezultat 5 me 0 ndërsa Drita Vëllaznimin me rezultat 3 me 1.

Raifaissen Superliga:
Trepqa89 1-1 Prishtina
Hysi 1-0 Ferronikeli
Drita 3-1 Vellaznimi
Besa 5-0 Llamkos Kosova 

Category:

Ju pelqen artikulli shperndaje me shoke!