Puyol rinovon kontratën

Edw | Tuesday, January 22, 2013 |

Kapiteni i Barcelonës, Carles Puyol, ka nënshrkuar rinovimin e kontratës që do ta mbajë atë në Camp Nou deri në vitin 2016.

 Xavi dhe Messi rinovuan, ndërsa Valdes ka refuzuar ta bëjë këtë, por jo edhe kapiteni legjendar, i cili si duket do ta përfundojë karrierën në Camp Nou.
“Unë jam shumë i lumtur dhe i kënaqur. Plani im është të vazhdoj këtu – dua të jem këtu edhe për shumë vite. Jam falënderus për impenjimin që ka bërë klubi”, ka theksuar Puyol.

Category:

Ju pelqen artikulli shperndaje me shoke!